טיפים לעיצוב גינה

לאחרונה אני נתקלת בהרבה לקוחות שרוצים לחדש או ל"הלביש" קצת את הגינה שלהם. הנה לכם כמה פתרונות ורעיונות לרענון החצר ובעיקר להגדרה של חללים שונים במתחם אחד.

טיפים לעיצוב גינה

בכל גינה או מרפסת בה רוצים מתחם רביצה כיפי וצעיר ניתן לשלב רהיטים ישנים,ממוחזרים וממש פשוטים ולצבוע אותם מחדש בכל בחירה שאתם אוהבים. לזה תוכלו להוסיף מזרנים וכריות מרופדות וכבר יש לכם פינה חדשה. ניתן לשלב עששיות, נרות, כיסא נדנדה או פופים צבעוניים.

נקודות אחסון הם מאוד חשובות בכל גינה. פתרון שגם מייצר אווירה הוא להשתמש בארון ישן (עדיפות למתכת) להעמיד אותו בחצר והרי לכם אפשרות אחסון לכל הכלים ואפילו חלק מהצמחים. ניתן לצבוע בצבע עמיד חוץ ומעל הארון אפשר לתלות כלי עבודה ומתלים לשימוש. כך תקבלו אזור שלם של אחסון חיצוני גם ניראה טוב ומשלב אווירה.

טיפים לעיצוב גינה

אם יש לכם פינה מרוצפת שבה אתם יכולים למקם אזור ישיבה מוגדר ומסביב הצמחייה זה נהדר. בפינת הישיבה הייתי ממליצה לבחור גוון אחד "שולט" כפי שרואים בתמונה אדום. מגוון זה ניתן לבחור טקסטיל ולשלב צבעוניות לכריות ולאביזרים. כמובן לא מומלץ שגם הסכום והכוסות יהיו צבעוניים...

לא תמיד ניתן ממש לבנות אזור ישיבה או ספסלים בגינה, אבל הגדרת מקום ישיבה ע"י שימוש בריפוד/שטיח חיצוני וכריות צבעוניים בהחלט נותן פתרון והגדרה טובה וגם ממש מקשט את הגינה.

טיפים לעיצוב גינה

בתכנון של חללים חדשים מומלץ מאוד להגדיר אזורים בריצוף על מנת לנתב את אזור ההליכה והישיבה שיתאים גם למזג האוויר ומיקום השמש וגם כמובן לגודל הגינה ולצרכים שלה. ניתן לראות כמה יפה לשלב דשא כפיסת אווירה בין הבית לחוץ וגם שילוב בין ריצוף לשבילי עץ הוא רעיון מקסים ויכול להוסיף עניין.

טיפים לעיצוב גינה

משחק צורני של דשא סינטטי עם ישיבה מצחיק ונחמד. אם אין לכם ממש גינה אבל יש מרפסת אפשר בהחלט לקנות שטיח מדליק שעמיד לחוץ וספת ישיבה כיפית. אפילו אין חובה שהצבעים יתאימו לבית בפנים. החלל במרפסת יכול להיות שונה ורענן ולספק פינת קריאה וישיבה נהדרת.

מקווה שקיבלתם רעיונות פשוטים לשדרוג החצר והמרפסת שלכם. זכרו, הגדרת אזור/בחירת גוון או שניים/פינה מסודרת לישיבה ושביל הליכה והרי לכם מתחם חדש.

תהנו :)