תהליך עבודה עם מעצבת פנים


נועה הראל - עיצוב פנים

היי, אני נועה.

תהליך עבודה עם מעצבת פנים ניראה לבעלי המקצוע מובן מאליו אבל עם הזמן הבנתי עד כמה אנשים לא יודעים מאיפה מתחילים ואיך..

לאחר שנפגשתם עם שניים שלושה מעצבים ובטח קיבלתם המלצות מחברים ומכרים בחרתם מישהו שמרגיש לכם מתאים ונכון עבורכם. יש לזכור שהתהליך הוא מורכב וכולל בתוכו את הרצונות והחלומות שלכם הלקוח, במקביל לשמירה על תקציב מציאותי המתאים לכם.

יש לשמור על שקיפות ופתיחות מול המעצב ולשתף בכל ההיבטים מהם אתם חוששים. לא פחות מאשר הטעם והידע של המעצב בעיני חשובה גם הרגישות שלו לצרכים שלכם ולחששות איתם אתם באים לפרויקט.

התהליך מורכב מהשלבים הבאים:

  1. קבלת תכנית ממוחשבת קיימת או לקיחת מידות בשטח ומיחשוב מצב קיים.

  2. הכנת סקיצות ראשוניות לתכנון חדש כולל העמדת רהיטים בחלל וקירות חדשים. הסקיצות צריכות לכלול את כל הדרישות והבקשות שלכם. בדרך כלל לפני שמתחילים בעבודה הסקיצות נפגשים לשעה בה הלקוחות מעבירים אל המעצבת את כל המידע שהיא צריכה על מנת להתחיל לתכנן.

  3. לאחר שבוע עד שבועיים יש פגישה נוספת עם הלקוחות על מנת להציג את אופציות התכנון וקבלת החלטה משותפת על בחירת תכנית לביצוע.

  4. הכנת חלופה סופית לביצוע ואישורה ע"י המזמינים.

  5. כאשר יש בידינו תכנית חדשה אותה כולם אוהבים מתחילים בקביעת פגישות לבחירת קרמיקות, ריצופים וחיפויים ופגישה בחברת מטבחים או שתי חברות שונות. פגישות אלא מאפשרות ללקוח להתרשם ממגוון רחב של אופציות לבחירת חומרים ולתכנון המטבח והאמבטיות וגם מראה ללקוח מה החומרים המתאימים בהתחשב בתקציב שלו.

  6. במקביל לבחירת החומרים מתבצעת הכנת סט התכניות למכרז. סט התכניות מתייחס לכל היבטי התכנון השונים כגון חשמל, מים, מיזוג אוויר, תקרות תאורה וכו.

  7. לאחר סיום הכנת הסט ובחירת החומרים תפיץ המעצבת את המכרז למספר קבלנים על מנת לקבל הצעות מחיר לשיפוץ או תכנון חדש. בנוסף לתכניות יוגשו פריסות אמבטיות ופרטים לפי הצורך וכתב כמויות בהתאם.

  8. לאחר מסירת כתב הכמויות והתכניות לקבלנים נתחיל לתכנן מכרז נגרות של כל הפריטים הנדרשים לביצוע. לאחר מכן יופץ המכרז למספר נגרים לתמחור והמעצבת תלווה בבחירת חומרים ובחירת הנגר לביצוע.

  9. לאחר בחירת הקבלן יתכן ויתבצעו מספר שינויים בתכניות בהתאם לבקשת הלקוחות ו/או הקבלן ויוכן סט סופי לביצוע הפרויקט.

  10. במשך הבניה או השיפוץ יתבצעו מספר פגישות נוספות לבחירת שאר החומרים הנדרשים כגון דלתות, גופי תאורה, צבעים, טאפטים וריהוט והמעצבת תלווה את הלקוחות בכל הבחירות ובפיקוח על ביצוע הבניה בבית החדש.

לכל שאלה נוספת על תהליך הבניה אשמח לענות,

בהצלחה!!!